Petr Štica

je teolog. Vystudoval katolickou teologii v Praze a v Erfurtu. Je vyučujícím teologické etiky a proděkanem na KTF UK v Praze. Zabývá se křesťanskou sociální etikou, teologickou etikou, sociálním učením církve a politickou etikou.

Související akce

středa
13. 1.
19:30

LIVE STREAM youtube kanál Dominikánská 8

Fratelli tutti

středa 13. 1. 2021 v 19.30 hod.
LIVE STREAM youtube kanál Dominikánská 8
Revue Salve
Rozpravy o církvi

Sociální encyklika papeže Františka Fratelli tutti tematizuje bratrství všech lidí a důstojnost každého člověka. Papež se v ní nebojí mluvit o snu o spravedlivější společnosti, který není představen jako nedosažitelná utopie, ale jako společný zájem, pro který je potřeba učinit zcela konkrétní kroky. Jak zajistit důstojné podmínky pro všechny lidi na celém světě? Je soukromé vlastnictví nedotknutelné? K čemu má vlastně sloužit? Co nám o našich společnostech ukázala pandemie Covid-19? V čem vidí papež meze liberalismu? Jak posílit mezinárodní společenství? V čem všem a jak velkoryse mají země hlásící se ke křesťanským hodnotám vycházet vstříc uprchlíkům? Jak se o tom můžeme poučit v podobenství o milosrdném Samaritánu?

Hosté: Lukáš Nosek, Josef Prokeš, Petr Štica

zobrazit podrobnosti

pondělí
21. 5.
19:30

barokní refektář (vstup Jilská 5)

EKO-PAPEŽ | Debata nad encyklikou Laudato si’

pondělí 21. 5. 2018 v 19.30 hod.
barokní refektář (vstup Jilská 5)
Rozpravy o církvi

Na jaře roku 2015 zveřejnil papež František encykliku zabývající se teologickou reflexí vztahu k životnímu prostředí. Zdánlivě se tím vydal mimo osvědčenou a prověřenou oblast církevního učení. Ve skutečnosti toto téma není žádné novum, nýbrž kořen, který prorůstá veškeré křesťanské teologické myšlení od jeho počátku, resp. od jeho biblických základů. Františkova encyklika navazuje na celou tradici sociálního učení církve. Přesto encyklika mnohé lidi překvapuje a kladou si otázku, k čemu jim může být užitečná v konkrétním životě.

Hosté: Frédéric Louzeau, Petr Štica

zobrazit podrobnosti