LGBTq+ v církvi

LGBTq+ v církvi

Naslouchat potřebám všech

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 24. března 2022 v 19.30 hod.

Místo konání: barokní refektář (vstup Jalovcová 2)

Věříme, že Bůh miluje každého člověka. Ne každý se však cítí přijat v církvi, která by měla Boží bezvýhradnou lásku odrážet. Katechismus katolické církve uznává, že homosexualita může být vrozená a mluví o jednání s úctou. Prvním projevem úcty je naslouchání bez předsudků a odsuzování. Debata má otevřít prostor pro takové naslouchání, pro sdílení zkušeností života v církvi lidí s jinou vztahovou orientací: Na co narážejí? Jakých chyb se vůči nim kněží i ostatní věřící nejčastěji dopouštějí? Jaké jsou příklady dobrého doprovázení?

Hosté: Hana Svanovská, Jaroslav Lorman, Stanislav Kostiha. Moderuje Veronika Sedláčková

Hana Svanovská je dlouholetou redaktorkou Radia Proglas. V létě 2021 vystoupila se svým coming outem nejdřív na soukromém facebookovém profilu a následně v rozhovoru s Renatou Kalenskou v Deníku N.

Jaroslav Lorman je teolog, otec čtyř dětí, do svého coming outu v r. 2015 působil jako trvalý jáhen a přednášel morální teologii na KTF UK. V současnosti vede organizaci ŽIVOT 90 zaměřenou na podporu seniorů.

Stanislav Kostiha je překladatel, je členem výboru společenství LGBT věřících Logos Česká republika, jehož byl mnoho let předsedou.zobrazit ostatní akce