Křesťan a politika

Křesťan a politika

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 23. září 2021 v 19.30 hod.

Místo konání: barokní refektář (vstup Jalovcová 2)

Hosté: Alexandra Alvarová, Jiří Hanuš, Petr Kratochvíl. Moderuje Petr Vizina

Podle čeho se jako křesťan při volbách rozhodovat? Co jsou principy křesťanské politiky? Podle čeho poznat politiku, která odpovídá sociální nauce církve? Jaké principy by měl křesťan jakožto volič podpořit v oblasti sociální politiky, ekonomiky, rodinné politiky, kultury, ochrany životního prostředí? Mají některá témata větší váhu než jiná?

Alexandra Alvarová je novinářka a aktivistka českého původu žijící v Kanadě. Dlouhodobě se věnuje upozorňování na problematiku fakenews, je autorkou knih Průmysl lži: Propaganda, konspirace a dezinformační válka (Triton 2017) a Krmit démony (2020).

Jiří Hanuš je historik a editor. Zabývá se dějinami 19. století, dějinami historiografie a církevními dějinami. Učí na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, je pracovníkem jejího Historického ústavu. Zároveň působí jako jednatel v Centru pro studium demokracie a kultury, kde také rediguje časopis Kontexty.

Petr Kratochvíl je politolog a teolog. Je seniorním výzkumným pracovníkem v Centru evropské politiky. V současnosti přednáší na Sciences Po v Paříži a na Metropolitní univerzitě v Praze. Předmětem jeho odborného zájmu je především náboženství v mezinárodních vztazích a role křesťanství v globální politice. Je členem Řídícího výboru Konference evropských církví.zobrazit ostatní akce