Co je nevěřícím svaté?

Co je nevěřícím svaté?

aneb O smyslu dialogu mezi nevěřícími a věřícími

Akce se uskutečnila v pondělí 29. března 2021 v 19.30 hod.

Tematický okruh (cyklus): Faith and Beliefs of ‚Unbelievers‘

Místo konání: ZÁZNAM youtube kanál Dominikánská 8

Hosté: Václav Bělohradský, Tomáš Halík, Tomáš Hříbek. Moderuje: Daniela Brůhová

Co má být cílem dialogu mezi nevěřícími a věřícími? Má takový dialog nějaký význam? Nakolik je takový dialog vždy osobní? Co pro člověka znamená, že je věřící či nevěřící? Je možný humanismus vždy pouze jako sekulární humanismus?

Takové a další otázky zazní ve výstupu z workshopu uspořádaného v rámci badatelského projektu Faith and Beliefs of ́Unbelievers, který podpořila Nadace Johna Templetona a jehož hlavním řešitelem je Prof. Dr. Tomáš Halík (grant č. 61385). Akci zaštítila Česká křesťanská akademie.

Václav Bělohradský je český filosof a sociolog. Od roku 1990 je profesorem politické sociologie na univerzitě v Terstu. Působil též jako hostující profesor na Fakultě sociálních věd UK v Praze.

Tomáš Halík je katolický kněz, teolog, religionista, sociolog, psycholog, a filozof. Přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Je farářem akademické farnosti při kostele Nejsvětějšího Salvátora v Praze a prezidentem České křesťanské akademie.

Tomáš Hříbek je filosof, působí ve Filosofickém ústavu AV ČR v Praze a přednáší na Akademii výtvarných umění.zobrazit ostatní akce