Neděle

Neděle

Akce se uskutečnila v úterý 23. února 2021 v 19.30 hod.

Tematický okruh (cyklus): Revue Salve

Místo konání: LIVE STREAM youtube kanál Dominikánská 8

Hosté: Pavel Hošek, Vojtěch Prokeš, Martina Špinková. Moderuje Josef Prokeš

Co znamená neděle pro křesťana? A jak ji dnes slavit? Jakou roli hraje/má hrát ve slavení neděle povinná účast na mši? Jak tomu bylo v minulosti? Jak je tomu se svátečním dnem v jiných monoteistických náboženstvích? Jaká očekávání mají lidé v naší zemi s nedělí spojená a jak jim můžeme pomoci tato očekávání naplnit?

Pavel Hošek přednáší religionistiku na ETF UK v Praze. Zabývá se vztahem religionistiky a kultury a religionistickým výkladem krásné literatury. Napsal knihy o vztazích mezi křesťanstvím a jinými náboženstvími Na cestě k dialogu (2005), Židovská teologie křesťanství (2011), Islám jako výzva pro křesťany (2016), o proměnách náboženství v naší době A bohové se vracejí (2012).Naposledy vydal knihu o duchovních zdrojích díla J. R. R. Tolkiena Sloužím Tajnému ohni (2020).

Vojtěch Prokeš je sociolog, ředitel výzkumu a spoluzakladatel výzkumné společnosti Behavio Labs. Ve své profesní kariéře využívá své dlouholeté zkušenosti z výzkumné činnosti a projektového managementu i v neziskovém sektoru. Aktivně se věnuje skautingu a je organizátorem a moderátorem mnohých akcí pro veřejnost.

Martina Špinková je ilustrátorka, zakladatelka a dlouholetá ředitelka domácího hospice Cesta domů, matka sedmi dospělých dětí.

Změna programu vyhrazena.zobrazit ostatní akce