Skoro modlitby

Skoro modlitby

s M. C. Putnou nad dílem Karla Čapka

Akce se uskutečnila v pondělí 19. října 2020 v 19.30 hod.

Místo konání: ONLINE youtube kanál Dominikánská 8

Hosté Martin C. Putna, Jana Šrámková. Moderuje Martin Bedřich.

Karel Čapek mluví mnoha hlasy. Některé se modlí, některé rouhají, některé řeší věci jakoby zcela neduchovní. Některé jsou hlasy postav, některé vypravěčů. Někdy mluví autor mladě bouřlivý, někdy dozrále usazený, někdy tragicky prohloubený blízkým koncem. Z těch hlasů by bylo možné sestavit mnoho knížek. Skoro modlitby jsou sebrány napříč hlasy, žánry i vývojovými etapami tak, aby se s nimi nemodliči mohli modlit a kostelní nechodiči si k nim chodit pro útěchu.

Jana Šrámková je česká spisovatelka a publicistka. Vystudovala Evangelikální teologický seminář a Literární akademii. Upozornila na sebe novelou Hruškadóttir (2008), za niž získala Cenu Jiřího Ortena. Publikuje recenze v Respektu a dalších médiích.

Martin C. Putna je literární historik a překladatel. Působí na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy. Zabývá se především duchovními dějinami českými i evropskými. V poslední době vydal knihu Obrazy z kulturních dějin Střední Evropy (2018), které navázaly na Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity (2015) a Obrazy z kulturních dějin americké religiozity (2010). Od roku 2017 vede na Českém Rozhlasu Vltava spolu s Ninou Rutovou pořad Duchovní Evropa. Je kazatelem Českobratrské církve evangelické.

Spolupořádá nakladatelství Biblion.

zobrazit ostatní akce