ROMOVÉ, BŮH A CÍRKEV

ROMOVÉ, BŮH A CÍRKEV

Debatní večer o Romech i neromech

Akce se uskutečnila ve středa 14. listopadu 2012 v 19.30 hod.

Místo konání: barokní refektář (vstup Jilská 5)

Jak se katolická církev staví k Romům, jaké místo věnuje jejich pastoraci a přípravě na ni? Dokáže je do sebe plnohodnotně začlenit, anebo převládá vztah instituce-klient? Jaká je skutečná religiozita Romů? A proč někteří z nich hledají útočiště v jiných, často nových křesťanských církvích?

Jak pracovat s Romskou identitou a komunitou uvnitř farnosti? A jak vytvořit farnost, kde spolu budou spolupracovat Romové i neromové? Může katolická církev nabídnout prostor pro společné setkání a spolupráci Romů a neromů, prostor pro sdílení stejných hodnot a společné usilování o jejich naplnění?

Debatní večer o Romech (i neromech), Bohu a církvi se pokusí nalézt možné odpovědi na tyto naléhavé otázky. Hosty debaty budou o. Pavel Kuchař, salesián, vysokoškolský pedagog věnující se práci s romskou mládeží, o. Vojtěch Vágai, katolický kněz romského původu, a Pavel Kubaník, romista působící na Univerzitě Karlově v Praze. Večer moderuje Zuzanna Bedřichová. Debatu v barokním refektáři rámuje instalace korejského umělce Hong Souna Můj sen – Můj avatár, na níž spolupracoval mj. s romskými dětmi. Večer se koná ve spolupráci s ctu-uk.cz.

Vstup volný

Ohlasy v médiích

ROMOVÉ, BŮH A CÍRKEV

Český rozhlas, 9. 11. 2012. Čtě­te zde.

www.romove.ra­dio.cz, 12. 11. 2012. Čtě­te zde.

Tiskové středisko ČBK, 14. 11. 2012. Čtě­te zde.

Arcibiskupství pražské, 12. 11. 2012. Čtě­te zde.

Alena Scheinostová: Romští veřící stále velkou neznámou. Katolický týdeník, 2012, r. 23, č. 47, s. 2.

CTU UK, 11. 11. 2012. Čtě­te zde.

FOTOGALERIE zde.zobrazit ostatní akce